Beindult az Oranje

2010.06.14. 15:30 Despota

A vártnál nehezebben, de hozta a kötelező győzelmet a holland válogatott az E csoport nyitómeccsén. Dánia megnehezítette a narancsosok dolgát, de  végül magabiztos győzelmet arattak kedvenceink.

Hollandia szerencsével törte csak fel a dán védelmet, utána sima lett a győzelem!

Az első félidőben a hollandok meddő mezőnyfölényben játszottak, veszélyesebben a dánok fociztak, sőt De Jong brutális becsúszása nyugodtan érhetett volna piros lapot is... a francia játékvezető észre sem vette a dolgot... a dánok kicsit bepöccentek, keményebb lett a játék!

A második félidőben Simon Poulsen ráfejelte Agger hátára a labdát, öngóllal a semmiből szerzett vezetést Hollandia, a gól után nem tudott váltani a dán válogatott, egy gyors támadás végén Elia a kapufára tekert, a kipattanóra Kuyt csapott le és eldőlt a mérkőzés!

Hollandia-Dánia 2-0 (0-0)

E csoport. Johannesburg, Soccer City, 80 ezer néző. Vezeti: Stephane Lannoy (francia)
Hollandia: Stekelenburg – Van der Wiel, Heitinga, Mathijsen, Van Bronckhorst – Van Bommel, De Jong (De Zeeuw, 89.) – Kuyt, Sneijder, Van der Vaart (Elia, 67.) – Van Persie (Afelay, 77.). Szövetségi kapitány: Bert van Marwijk.
Dánia: Sörensen – L. Jacobsen, Kjaer, Agger, S. Poulsen – Enevoldsen (Grönkjaer, 56.), C. Poulsen, Jörgensen – Rommedahl, Bendtner (Beckmann, 61.), Kahlenberg (Eriksen, 73.). Szövetségi kapitány: Martin Olsen.

Gólszerző: S. Poulsen (öngól, 46.), Kuyt (85.).

Forrás(ok): focimagazin.hu, kisalfold.hu, delmagyar.hu

Percről percre:

93. perc - Véget ért a találkozó: az oranje három pontot könyvelhet el, míg a dánoknak túl kell lépniük az öngólon, ha nem szeretnének gyorsan hazautazni.

90. perc - Három perc hosszabbítás.

90. perc - Beckmann lódult meg villámgyorsan a bal oldalon, de a holland védők végül tisztáztak.

88. perc - Simon Poulsen jóvátette öngólját: szenzációs mozdulattal mentette meg csapatát a harmadik holland góltól.

85. perc - A Sneijder-Elia-Kuyt trió hozta össze a második holland gólt. Sneijder először hozta BL-formáját a meccsen, Elia remek cserének bizonyult, Kuyt pedig az üres kapuba gurított. 2-0

81. perc - Életveszélyes Agger válla! Sneijder lövése a dán védő válláról pattant kapufára. Nagyon kevés hiányzott a második öngólhoz.

79. perc - Elia kapott nagy labdát Kuyttől, de kicsit lesre futott.

76. perc - Afellay jön be Van Persie posztjára. Az Arsenal játékosának azért akadt már jobb napja is a foci pályá, mint ma.

68. perc - A holland mezőnyfölényre nincs a dánoknak ellenszere.

63. perc - Van Bommel az oldalhálót találta el, egyre erősebb a holland nyomás.

Cruyff: Kezdünk magunkra találni, bár azt elismerem, hogy ehhez kellett a segítségetek.

Jensen: Inkább nem szeretnék az öngólról beszélni.

58. perc - Elia bemutatkozott: hatalmas lendülettel és kis szerencsével robogott el két védő mellett, s tört a dán kapu felé. Megkockáztatjuk, hogy nem lett volna szabad passzolni Van Persienek, az önzőség most többet ért volna.

56. perc - Van der Vaart mehet pihenni, a fiatal Elia váltja a rutinos csatárt.

52. perc - Csere a dánoknál: Beckmann érkezett Bendtner helyére.

50. perc - Van der Vaart sarokkal pördített a dán kapu felé: Sörensennek nagyot kellett tornáznia a levegőben. A holland mozdulata volt a meccs eddigi legszebb jelenete.

49. perc - Érezhetően megfogta a dánokat az öngól, nem igazán találják a pályán magukat. Pedig ha lépnek ki a gödörből, hamar megkaphatják a másodikat.

47. perc - Hivatalosan Simon Poulsennek könyvelték az öngólt, de ne feledjük: Agger válla is kellett a blamához.

46. perc - Micsoda öngól: két dán védő is hozzáért a labdához, mely lassan, de biztosan csordogált be a saját kapujukba. Jól mondta a magyar kommentátor: már-már a finnek lőtt legendás gólunkkal vetekszik ez a találat. 1-0

45. perc - Veszélytelen dán szöglet az első felvonás végére. Szünet.

Cruyff: Keressük magunkat, csak keressük. Lehet, hogy az afrikai meleget nem bírjuk.

Jensen: Johan, alig van 20 fok Johannesburgban. Tisztelek, de találj más kifogást!

44. perc - Sárgát kapott De Jong: a holland védő második alattomos jutalmazta így a bíró. Jogos ítélet.

43. perc - Van Persie bolondított meg két dán védőt, de a kaput kiszorított helyzetből nem találta el.

39. perc - Két nagyon erős, stabil, jól felépített csapat van a pályán. Meglepődnénk, ha nem jutnának mindketten a legjobb 16 közé.

35. perc - Kahlenberg lövését kellett hárítania a holland kapusnak. Ezt követően a dánok első szögletét könnyedén vágta ki az oranje.

32. perc - Újabb holland szöglet, mely még annyira sem volt veszélyes, mint az előző. A dán ellentámadás viszont meglepő és elegáns volt, de gólt ez sem eredményezett.

31. perc - Van Persie szögletet harcolt ki, de elszállt a labda a holland csatárok feje felett.

28. perc - Bendtner fejelhetett viszonylag szabadon a holland védők között: ez bizony komoly helyzet volt.

26. perc - Kicsit megint leült a meccs: a közönség hullámzással szórakoztatja magát.

23. perc - Van der Vaart kevert meg három védőt 13-14 méterre a dán kaputól, lövése kicsit mellé ment. Ettől függetlenül érik az első holland gól.

21. perc - Az első holland szöglet veszélytelennek bizonyult.

14. perc - Az oranje próbálja kapujához szögezni a dánokat, de egyelőre nem találják a rést a pajzson a hollandok.

Cruyff: Most nem kezdünk olyan szenzációsan, mint két éve az Eb-n. Nem is baj, inkább az elődöntőben meg a döntőben játszunk bravúrosan.

Jensen: Mi harcolunk, mint 1992-ben, s ismét bízunk a csodában!

10. perc - Kuyt kishíján meglepte ravasz lövésével Sörensent, de a dán kapus nem hibázott.

8. perc - Kicsit visszafogtak a csapatok, a játék átment az ellenfél kölcsönös feltérképezésébe.

6. perc - Sneijder 38 méterről próbálkozott egy szabadrúgással: nem is volt rossz bomba.

3. perc - Óriási iram, kemény belépők: egymásnak esett a két csapat.

1. perc - Útjára indult a labda, Dánia kezdett.